Soubory ke stažení
 Wallpapery - obrázky na pracovní plochu 

Všechny obrázky jsou v rozlišení 800x600, nicméně jsou povětšinou dost kvalitní na to, aby je bylo možno zvětšit dle potřeby. Kliknutím na popisek pod obrázkem otevřete velkou verzi v novém okně prohlížeče. Na tapetu svého operačního systému obrázek dostanete tím, že na jeho velkou verzi kliknete v okně browseru pravým tlačítkem a v menu, které se objeví, zvolíte "set as wallpaper", případně "nastavit jako tapetu" nebo nějakou podobnou volbu - postup závisí na použitém operačním systému.
Obrázky máte k dispozici ve dvou formátech. PNG je formát s velmi účinnou neztrátovou kompresí. To znamená, že wallpapery ve formátu PNG jsou stejně kvalitní, jak kvalitní byl zdrojový materiál, z nějž jsou vytvořeny. Pokud máte větší pracovní plochu než 800x600 a nebo si chcete obrázek vytisknout, budete si chtít nejspíše stáhnout právě PNG, abyste si mohli rozměry změnit podle svého. Obrázky v PNG se velikostí pohybují mezi 500 až 800 KB. JPG je naopak ztrátová komprese, což znamená že obrázky jsou zbaveny složek, které lidské oko nevnímá. Zde vystavené JPG mají minimální kompresi, což zajišťuje dostatečnou kvalitu pro běžné použití (pozadí 800x600 a podobně) a zároveň velikost přijatelnou i pro lidi na modemu (mezi 30 - 100 KB podle složitosti obrázku).
Pokud to jen trochu jde, nestahujte všechny obrázky najednou - rozhodně nikam neutečou, takže se můžete kdykoliv vrátit pro jiný. Nám tím ušetříte peníze, protože platíme za přenesená data.


(1)
(2)
(3)
(4)
(5)
1: Posádka
JPG / PNG

2: Planeta Rigel VII
JPG / PNG

3: Nyota Uhura
JPG / PNG

4: Hikaru Sulu
JPG / PNG

5: Kirk & Spock
JPG / PNG

(6)
(7)
(8)
(9)
(10)
6: Montgomery Scott
JPG / PNG

7: Enterprise
JPG / PNG

8: Enterprise (2)
JPG / PNG

9: McCoy & Chapel
JPG / PNG

10: Pavel Čechov
JPG / PNG

(11)
(12)
(13)
(14)
(15)
11: McCoy a Spock
JPG / PNG

12: Leonard McCoy
JPG / PNG

13: Christopher Pike
JPG / PNG

14: Spock & Kirk
JPG / PNG

15: Spock, Kirk & McCoy
JPG / PNG

(16)
(17)
(18)
(19)
(20)
16: Spock & Pike
JPG / PNG

17: Spock & Uhura
JPG / PNG

18: Scotty & Sulu
JPG / PNG

19: Spock hraje šachy
JPG / PNG

20: Uhura
JPG / PNG

(21)
(22)
(23)
(24)
(25)
21: Spock ve skafandru
JPG / PNG

22: Kirk na bílém
JPG / PNG

23: Spock na bílém
JPG / PNG

24: Hvězdná základna 11
JPG / PNG

25: Enterprise (3)
JPG / PNG

 Znělky a jiná hudba 

Všechny soubory jsou ve formátu MP3. Některé modernější verze operačních systémů by měly mít přehrávač už vestavěný, ale pro větší komfort je lepší samostatný MP3 přehrávač, například WinAmp, který je ke stažení na serveru http://www.winamp.com.

 Znělky 

Znělku původního Star Treku složil Alexander Courage. Tehdejší hudební kritici ji nikoliv neprávem označovali jako "pozoruhodnou směsici vznešenosti, romantiky a ztřeštěnosti". Během doby natáčení seriálu prošla několika změnami pokud jde o rychlost, počet nástrojů a celkovou náladu - melodie samotná se však příliš nezměnila. Pokud nechcete nebo nemůžete stahovat všechno, zkuste verze označené hvězdičkou.

 Doprovodná hudba 

Doprovodná hudba původního Star Treku je zajímavá především svou rozmanitostí. Zatímco většina seriálů z vesmírného prostředí se spokojí s abstraktním a nic neříkajícím dramatickým brumláním v několika významnějších momentech, tvůrci Star Treku se snažili mít pro každou důležitější scénu nebo událost její vlastní klíčové hudební téma, podtrhující atmosféru momentálního děje. A tak tu vedle sebe najdeme skladby nádherně poťouchlé a rozverné, skladby melancholické a romantické, skladby dramatické, tajemné a vznešené. Skladatelé jako Jerry Fielding, Sol Kaplan nebo Gerald Fried rozhodně mají velkou zásluhu na pozoruhodné atmosféře a působivosti původního Star Treku - hudba tu tvoří daleko důležitější součást než v nových pokračováních a v mnohém se blíží spíše hudbě filmové.
Zde uvedené skladby jsou až na vyjímky pouze úryvky - celé neporušené skladby se podaří z epizod vyextrahovat jen zřídka, protože se do nich často ozývají zvukové efekty nebo slova).

 • Finneganův jig (769 KB, 0:48 min)
  Epizoda Shore Leave. Veselá a dovádivá skladba v irském stylu, podkreslující scénu kapitána Kirka, honícího se za přeludy.
 • Motiv Ruth (770 KB, 0:48 min)
  Epizoda Shore Leave. Velmi jemný, melancholicky laděný hudební motiv.
 • Fanfára Černého rytíře (277,6 KB, 0:17 min)
  Epizoda Shore Leave. Krátká, středověce naladěná fanfára, doprovázející příjezd rytíře na koni.
 • Pochod Požírače planet (410,7 KB, 0:25 min)
  Epizoda Doomsday Machine. Dramatická, dunivá skladba, předznamenávající pochmurnou atmosféru této populární epizody.
 • Tanečnice Vina (1,7 MB, 1:54 min)
  Pilotní díl The Cage. Svižná hudba v arabském stylu, doprovázející scénu tančící mimozemské otrokyně a revokující atmosféru pohádek tisíce a jedné noci.
 • Talosianský motiv (595,6 KB, 0:38 min)
  Pilotní díl The Cage. Jednoduchá, ale působivá "mimozemská" hudba, vyvolávající tajemnou až hrozivou atmosféru cizího a neznámého.
 • Soubojový motiv (960,1 KB, 1:00 min)
  Epizoda Amok Time. Dramatická, mimozemsky znějící skladba s výrazným zastoupením trubek a kovových chřestítek, doprovázející scénu rituálního souboje. Tento nezaměnitelný hudební motiv se stal natolik populárním a známým, že byl využit i v několika parodiích na Star Trek.
 • Kirkův romantický motiv (248,3 KB, 0:15 min)
  Kratičká romantická skladbička tak trochu ve stylu filmů padesátých let.
 • Tribblí motiv (375,9 KB, 0:23 min)
  Epizoda Trouble with Tribbles. Rozverná hudba, v různých variacích doprovázející některé komické scény v této epizodě.
 • Pochod tribblů (573,5 KB, 0:36 min)
  Epizoda Trouble with Tribbles. Jiná skladba z této slavné, komicky laděné epizody.
 • Fanfára Enterprise (105 KB, 0:06 min)
  Epizoda Catspaw. Ukázka jedné z krátkých "fanfár", rozvádějících původní hudební motiv znělky Alexandra Courage a často doprovázejících záběry letící Enterprise na koncích jednotlivých epizod, těsně před závěrečnými titulky.

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 22.07.2024, 19:48 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00