Epizody původního Star Treku
Star Trek se točil tři sezóny, od roku 1966 do roku 1969, kdy byl předčasně ukončen. Byl vyráběn ve studiích Desilu pro televizi NBC. První dvě sezóny byly extrémně kvalitní a úspěšné, nicméně třetí sezóna byla o chlup slabší. Na vině byl částečně nový vlastník studií Desilu - společnost Paramount. Tato společnost chtěla seriál vyrábět co nejlevněji a proto se rozhodla šetřit na všem včetně scénářů. Hlavní vina však ležela na samotné televizi NBC, která ho posunula do horšího času, aby se tím zbavila posledního zbytku ukřičených loajálních fanoušků a mohla seriál ukončit bez veřejného povyku. To přirozeně přineslo odliv kvalitních autorů a filmařů - ti měli strach i nadále spojovat své jméno se seriálem, který se tak očividně snažila zabít tatáž televize, která si jeho výrobu objednala. Bylo zřejmé a nepřehlédnutelné, že někdo v NBC dělá vše proto, aby sledovanost klesla pod kritickou mez - seriál prostě tehdy ještě nebyl tak komerčně úspěšný, aby se vyplatilo držet si ho i přes jeho "společenskou nebezpečnost".
Nakonec na ukončení skutečně došlo - 3. června 1969 byla uvedena definitivně poslední, sedmdesátá devátá epizoda původního seriálu, Turnabout Intruder. V době jejího vysílání už bylo několik měsíců po všem - zainteresovaní lidé se pojistili proti návratu Star Treku na obrazovky tím, že nechali rozebrat a zlikvidovat všechny kulisy a velkou část rekvizit...

 Seznamy epizod 

Zde je k dispozici seznam epizod původního seriálu. Jsou řazeny podle pořadí natáčení. Pro pořádek je u každé epizody uvedeno i pořadí odvysílání, které se od pořadí natáčení mnohdy výrazně liší - ačkoliv epizody byly původně zamýšleny k odvysílání tak, jak byly natočeny, mnoho se jich zdrželo kvůli výrobě triků nebo přetáčení některých scén, s nimiž cenzoři byli výrazně nespokojeni. Zkratka SD, uvedená u většiny epizod, značí stardate, tedy hvězdné datum - univerzální způsob měření času, užívaný ve dvacátém třetím století. Hvězdné datum nemá žádný význam, vyjma toho, že si z něj lze udělat jistý obraz o vnitřní chronologii seriálu.

  • První sezóna (1966-1967)
    díly 1 (The Cage) až 29 (Operation: Annihilate)
  • Druhá sezóna (1967-1968)
    díly 30 (Catspaw) až 55 (Assignment: Earth)
  • Třetí sezóna (1968-1969)
    díly 56 (Spectre of the Gun) až 79 (Turnabout Intruder)

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 20.06.2024, 01:05 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00