James T. Kirk, kapitán
(James T.Kirk) Kapitán James Tiberius Kirk vyšel z Akademie Flotily jako nejmladší ze všech dosud zařazených kapitánů. Navzdory svému věku je posádkou respektován a obdivován. Je celým srdcem romantik a velký dobrodruh. Svůj post kapitána vlajkové lodi bere jako záminku pro dobrodružné výpravy do neznáma - neustále kráčí po tenkém ostří mezi vyznamenáním a vojenským soudem a dává svůj život všanc stejně často jako životy zbytku posádky. Narozdíl od svého předchůdce kapitána Pika rozhodně netrpí nedostatkem sebedůvěry. Často dostává loď z nesnází svým dobře vyvinutým smyslem pro blufování. Rád riskuje, ale nesnáší záhady - podle svých slov z nich dostává bolení břicha. Jeho pověstným, ale poněkud přehnaně popisovaným znakem je jeho údajná schopnost začít si s čímkoliv, co byť jen vzdáleně připomíná ženu. Skutečně zamilován byl však jen několikrát - a jeho soukromý život je spíše nešťastný. Žena jeho života je totiž ve skutečnosti jen jedna - a jmenuje se Enterprise.
Kirk se narodil v Riverside ve státě Iowa, 22.března roku 2233. V roce 2250 sloužil v rámci výcviku Akademie jako kadet na lodi Republic. Po absolvování Akademie byl v roce 2254 s hodností poručíka přidělen na loď U.S.S. Farragut. Jeho služební postup byl rychlý - již v roce 2264 získal hodnost kapitána a vlastní loď - U.S.S. Enterprise. Tehdy se ještě nevědělo, že se mu podaří navždy zapsat do dějin.

William Shatner je původem Kanaďan. Už od mládí se zabývá herectvím; již na střední škole byl členem hereckého souboru. Po absolvování university v roce 1952 prošel několika vedlejšími rolemi v shakespearovských hrách a získal cenu pro nejslibnějšího mladého herce. Když hrál v New Yorku hru Tamburlaine, zaujal náboráře společnosti 20th Century Fox a získal sedmiletou smlouvu. Na stříbrném plátně poprvé zazářil v roce 1958 rolí ve filmu Bratři Karamazovovi. Jeho největší role však měla teprve přijít: byl vybrán jako představitel kapitána Jamese T. Kirka v novém seriálu Star Trek.
Po Star Treku se filmové role začaly jen hrnout. Kromě herectví má ale Shatner ještě jednu vášeň: psaní. Vytvořil vlastní románovou sérii TekWar, podle níž byl dokonce natočen televizní seriál. Ve spolupráci s dalšími autory napsal i několik knih Star Trek, zaměřených na postavu kapitána Kirka.

   James Tiberius Kirk
   Spock
   Leonard H. McCoy
   Montgomery Scott
   Hikaru Sulu
   Pavel Andrejevič Čechov  
   Nyota Uhura

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 20.06.2024, 01:22 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00