Pavel A. Čechov, navigátor
(Čechov) Praporčík Pavel Andrejevič Čechov je navigátor Enterprise a Rus jak poleno. Kdo by to nepoznal z jeho půvabného přízvuku, pozná to jistě z toho, že Čechov říká nepřátelům 'zatracení kozáci', nosí účes na Ivánka a o všem tvrdí, že to vynalezli Rusové ("Skotskou vynalezla jedna stařenka z Leningradu..."). Jeho oddanost kapitánu Kirovi a Enterprise je nezměrná - než by někoho z posádky zradil, raději zemře. K tomu ostatně díky své zbrklosti a horké hlavě často dostává příležitost - a přesto je dosud naživu, zatímco jeho kolegy kolem dokola kosí hrom, nepřátelské zbraně nebo smrtící choroba. Tomu by se dalo říkat "víc štěstí než rozumu" - pan Čechov má ovšem rozumu víc než dost a na svůj věk je schopen ve službě podávat opravdu špičkové výkony.
Narodil se v roce 2245 jako jedináček a od útlého dětství byl otcem veden k přesvědčení, že Rusové byli vždy nejvyspělejší a nejpokrokovější národ celé Země. Vzhledem k tomu, že v době jeho narození už byla dobrých sto let Země jednotná a záznamy z dřívějška byly z valné části zničeny za Eugenických válek, bylo pro něj snadné tomu uvěřit - stejně jako tomu věřil jeho otec. Na Enterprise se dostal v roce 2264 coby praporčík - navigátor druhé třídy v rámci výcviku Akademie Hvězdné flotily. Po jejím absolvování v roce 2267 se na Enterprise vrátil a přijal stálé místo navigátora na můstku.
Během let na Akademii byl zamilován do spolužačky Iriny Galliuliny, která však z Akademie odešla před jejím dokončením, protože jí nevyhovoval pevný řád a paravojenské zvyklosti.

Walter Koenig se narodil v roce 1936 na Manhattanu v litevské rodině. O herectví se zajímal od mládí. Po studiích na herecké škole v New Yorku získal celou řadu rolí v televizních pořadech a divadelních hrách konce padesátých a začátku šedesátých let. Kromě herectví se zabýval rovněž psaním scénářů, dělal televizního producenta a psal comicsy. Koncem šedesátých let natočil dokonce vlastní hraný film. Úspěch role Čechova si později zopakoval v seriálu Babylon 5, kde vytvořil roli temného záporňáka Bestera, člena telepatického sboru Psí.

   James Tiberius Kirk
   Spock
   Leonard H. McCoy
   Montgomery Scott
   Hikaru Sulu
   Pavel Andrejevič Čechov  
   Nyota Uhura

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 18.07.2024, 18:48 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00