Montgomery Scott, vrchní inženýr
 Šéfinženýr Montgomery Scott, zvaný též Scotty, pochází ze skotského Aberdeenu, kde podle svých slov v mládí hojně vymetal hospody. Je geniálním technikem - dokáže vymačkat z pohonu Enterprise téměř jakýkoliv výkon, připojit k řízení libovolné zařízení během deseti minut nebo dostat na oběžnou dráhu havarovaný raketoplán. Enterprise je jeho život - o jejích motorech mluví jako o svých dětech a nezřízeně nadává každému, kdo by ji sebeméně ohrozil, i kdyby to byl sám kapitán. Jinak je ale velmi dobrosrdečný a přátelský. Práce je pro něho koníčkem a pod pojmem "odpočinek" si představuje studium technických magazínů. Jako správný Skot se umí tvrdě bít a dlouho pít, v rozčilení přechází do téměř nesrozumitelného gaelského dialektu (Ya canna do it Capt`n, `tis impossible! Ya canna change laws o` physic!), za prsním plátem středověkého brnění ve své kabině ukrývá zaprášenou láhev prehistorické skotské a ke slavnostní uniformě nosí kilt a kostkovaný plášť.
Scotty se narodil v roce 2222, v roce 2242 absolvoval Akademii Hvězdné flotily s hodností praporčíka. Nikdy nebyl ženatý. Od počátku sloužil v technickém sektoru. V roce 2264 získal hodnost nadporučíka a funkci šéfinženýra u svého přítele Jamese Kirka na lodi Enterprise. Předtím sloužil na dobré desítce lodí všeho druhu. Jeho technické znalosti a zkušenosti, získané v tomto období, jsou nedocenitelné. Však na něj Kirk také nedá dopustit, velice si ho váží a má v něj velkou důvěru.

James Doohan se narodil v březnu roku 1920 ve Vancouveru. V devatenácti letech odešel kvůli otci - alkoholikovi z domova a dal se ke kanadskému královskému dělostřelectvu. Bojoval za druhé světové války a byl zraněn na noze a ruce. Nakonec mu musel být amputován prst na pravačce.
Po návratu domů vystupoval několikrát v místní rádiové stanici a získal za odměnu dva roky studia na herecké škole v New Yorku. Studia začal v roce 1946. Zjistil, že mu herectví docela jde a že se mu zamlouvá. V následujících osmi letech účinkoval ve více než čtyřech tisících rozhlasových pořadech, ve čtyřech stech zábavných a dramatických pořadech televizních a v několika filmech a divadelních hrách. Byl označován za nejzaměstnanějšího kanadského herce. Nakonec neodolal a vydal se do Hollywoodu. Jeho talent pro hlasové herectví mu zde pomohl získat celou řadu charakterních a komických rolí. Poté, co ztvárnil Scottyho v seriálu Star Trek, opustil téměř zcela kariéru herce. Nyní žije ve Washingtonu a užívá si zaslouženou penzi.

(Scotty)

   James Tiberius Kirk
   Spock
   Leonard H. McCoy
   Montgomery Scott
   Hikaru Sulu
   Pavel Andrejevič Čechov  
   Nyota Uhura

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 22.07.2024, 19:41 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00