Leonard H. McCoy, vrchní lékař
(McCoy) MUDr. Leonard Horatio McCoy, svým přítelem Jimem Kirkem přezdívaný Kostra, je lodní šéflékař. Na palubu přišel na Kirkovu žádost v roce 2266 jako náhrada za doktora Marka Pipera. Do Flotily vstoupil proto, že se s ním rozvedla jeho žena - za vojáka se ale ani v nejmenším nepovažuje a ze "zelených mozků" má hrůzu. Navzdory tomu má však ve službě vynikající výsledky - už během prvního roku služby na Enterprise získal celou řadu vyznamenání a ocenění, souvisejících s jeho lékařskými zásluhami.
McCoy má chronickou nedůvěru k transportérům a podobným udělátorům, s nimiž je nucen v každodenním životě na palubě Enterprise zacházet. Je zapřísáhlým humanistou, který je schopen převrátit svět naruby, jen aby mohl pomoci tomu, kdo pomoc potřebuje. Povahou má blíž k venkovskému doktorovi, který navštěvuje pacienty s ošoupaným koženým kufříkem a každý ho má rád, než k mezihvězdnému cestovateli. Při každé příležitosti se pře se Spockem, jehož odlidštěný přístup ke všem záležitostem člověka, života a vesmíru mu nezřízeným způsobem leze na nervy. Vůbec netuší, že si z něj Spock občas docela bohapustě střílí - a ostatně, kdo by to také od Vulkance čekal.
Narodil se v roce 2227 v Georgii, v letech 2245-49 studoval na mississippské univerzitě, následně v letech 2249-53 pokračoval ve studiu na lékařské fakultě. V té době hodně cestoval po známém vesmíru a studoval v praxi biologii různých mimozemských ras. Ještě během studií, v roce 2251, vedl program globálního očkování na planetě Dramia II. Před vstupem do Flotily pracoval jako praktický lékař.

Jackson DeForest Kelley se narodil v lednu 1920 Atlantě ve státě Georgia. Na svět ho přivedl jeho strýc, místní lékař, který se později stal vzorem pro roli doktora McCoye. Kelley byl zpočátku spíše zpěvákem než divadelním hercem. Pro film byl angažován poprvé až po roce 1945, kdy si ho povšiml hledač talentů studia Paramount, který ho viděl v propagačním filmu amerického námořnictva. Ve filmech představoval převážně záporné postavy - nacházel v tom zalíbení a výzvu. Jeho mimořádný výkon v roli jednoho z bratrů Clantonů ve westernu Poslední přestřelka u O.K.Corralu mu přinesl zájem filmových studií a mnoho dalších rolí.
Koncem padesátých let se seznámil s televizním scénáristou a producentem Gene Roddenberrym. Natočil s ním dva televizní filmy, ale ani jeden z nich se nepodařilo prodat. Vztah, který mezi těmito dvěma muži vznikl, ale nakonec přinesl Kelleymu roli doktora McCoye v novém seriálu Star Trek. Nebyla to záporná role, v nichž si tak liboval - ale přesto to byla role nádherná. Kelley se do McCoye zamiloval a vložil do něj své srdce. Jako vždy, i nyní dokázal své herecké mistrovství. Byla to právě role McCoye, kterou se zapsal už navždy do srdcí diváků na celém světě. Když jedenáctého června 1999 po dlouhé a těžké nemoci coby první hlavní herec z původního Star Treku navždy odešel, doprovázely ho vzpomínky jeho přátel a příznivců.

   James Tiberius Kirk
   Spock
   Leonard H. McCoy
   Montgomery Scott
   Hikaru Sulu
   Pavel Andrejevič Čechov  
   Nyota Uhura

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 20.06.2024, 02:35 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00