Hikaru Sulu, kormidelník
(Sulu) Poručík Hikaru Sulu už má pár let služby na Enterprise za sebou - pracoval nejprve jako astrofyzik, po roce 2266 si udělal rekvalifikaci a nyní sedí u kormidla. Jeho velkou zálibou je botanika (řídí botanickou laboratoř Enterprise), ale nejvíce se vyžívá v historických zbraních. Ovládá karate a umí rovněž šermovat s několika druhy mečů. Studoval filosofii a metody boje japonských samurajů. Chová lásku i k historickým palným zbraním, které dokonce sbírá. Mezi jeho koníčky patří i pilotáž všeho, co létá, bez ohledu na původ nebo dobu vzniku.
Třebaže se narodil v roce 2237 v San Franciscu, jeho rodina má kořeny v Japonsku a na Filipínách. Akademii absolvoval v roce 2259.
Hikaru je skromný, mlčenlivý a obětavý mladík s velkými ideály, vychovaný v duchu orientální disciplíny a výkonnosti - nejednou dokázal, že dobro ostatních mu leží na srdci víc než dobro jeho samého. Určitě ho čeká ještě dlouhá kariéra ve Flotile, dost možná jednou i vlastní loď.

George Takei se narodil v Los Angeles, kde jeho rodina žila až do útoku na Pearl Harbor. Když USA vstoupily do války s Japonskem, potkal Takeiovu rodinu osud jiných japonských rodin: byla přesídlena do internačního tábora v Arkansasu. Po válce šel mladý George na střední školu s úmyslem stát se architektem. Brzy však změnil názor a jako hlavní předmět si zvolil divadelní umění. Po studiích si udělal výlet na kole po Evropě. Po návratu domů získal několik televizních rolí, mezi jinými například roli v seriálu Krajní meze. Ta však byla uvedena jen jednou, vzhledem ke svému kontroverznímu námětu - Takei zde hrál japonského zrádce za druhé světové války.
Poté, co vytvořil roli Sulua ve Star Treku, získal celou řadu epizodních rolí v mnoha slavných seriálech, z nichž některé byly uvedeny i u nás - mezi jinými Kung Fu, Miami Vice nebo Letka černých ovcí.

(Sulu a Kirk)

   James Tiberius Kirk
   Spock
   Leonard H. McCoy
   Montgomery Scott
   Hikaru Sulu
   Pavel Andrejevič Čechov  
   Nyota Uhura

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 20.06.2024, 01:29 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00