Spock, první důstojník
(Spock) Komandér Spock je prvním a vědeckým důstojníkem lodi. Jeho matka je učitelka ze Země, jeho otec je diplomat z planety Vulkan. Lidé z planety Vulkan se vyznačují až na drobné vyjímky zelenou krví, černými vlasy, špičatýma ušima a dokonalým potlačováním emocí. Nicméně, Spock má pouze polovinu vulkanských genů a přestože krev jeho otce převažuje, matčino dědictví občas probleskne na povch. Spock tak, přestože to popírá a snaží se být vulkanštější než plnokrevní Vulkanci, spojuje to nejlepší z obou světů - vulkanskou fyzickou konstituci a intelekt doplňuje v nezbytných okamžicích pozemská lstivost a praktičnost. Tato dvojakost ho pronásleduje už od dětství - od samého počátku se pohybuje mezi dvěma světy a nikdy nezapadl ani do jednoho z nich. Domov mu poskytla až Hvězdná flotila, kde nalezl lidi podobné jako je on sám - mezihvězdné poutníky, jejichž jediným skutečným domovem je jejich spolehlivá loď.
Spock je zvláštní muž. U Pozemšťanů často vyvolává jisté obavy a nedůvěru, což je dáno zejména jeho takřka ďábelským zjevem a velmi chladným chováním. Jeho přátelé však vědí, že je důvěryhodnější než kdokoliv jiný.
Narodil se na Vulkanu v roce 2230. Měl problémy zapadnout do kolektivu a dlouho se snažil získat si respekt svého otce. Frustrován životem na Vulkanu, rozhodl se už v mládí vstoupit do Hvězdné flotily - což proti vůli svého otce také brzy udělal. V roce 2253 vyšel z Akademie s hodností praporčíka a sloužil coby výkonný důstojník pod kapitánem Pikem na lodi Enterprise. Poté, co Pike odstoupil ze své funkce, stal se Spock prvním důstojníkem a později i přítelem nového kapitána Jamese Kirka. Nikdy nestál o velení - své největší naplnění odjakživa nachází ve vědě a výzkumu.

(Spock a Kirk) Leonard Nimoy je syn židovského emigranta z Ukrajiny. Narodil se v Bostonu v roce 1931. Poprvé stanul na divadelním pódiu ve věku osmi let a herectví ho opravdu nadchlo. Po krátkém čase stráveném na bostonské universitě se vypravil do Kalifornie, aby se stal hercem. V roce 1954 se oženil s herečkou Sandi Zober a poté strávil osmnáct měsíců službou v armádě. Během tohoto období psal a uváděl armádní náborové pořady. Po návratu z armády se zapsal do herecké školy v Pasadeně. Během studia vystřídal mnoho profesí, aby si vydělal na školné a nájemné. Svou první hlavní roli získal v roce 1952 ve filmu Kid Monk Baroni, kde hrál mladého boxera se znetvořeným obličejem. Následovala řada vedlejších rolí a počátkem šedesátých let se dostal Leonard Nimoy i do televize. Tam se opravdu uchytil - pro své herecké schopnosti se záhy stal populárním televizním hercem, obsazovaným v mnoha epizodních rolích. Když dostal roli pana Spocka, stal se skutečnou hvězdou, hereckým idolem a měl konečně šanci dokázat svůj velký herecký talent. Splnilo se mu to, o čem snil už od svého prvního vystoupení.
Kromě herectví Leonard Nimoy rovněž píše poezii a ve slabých chvilkách i zpívá. Prosadil se i na poli filmové režie - jeho nejznámnějším filmem je u nás nejspíše americká verze komedie Tři muži a nemluvně.

(Spock)

   James Tiberius Kirk
   Spock
   Leonard H. McCoy
   Montgomery Scott
   Hikaru Sulu
   Pavel Andrejevič Čechov  
   Nyota Uhura

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 22.07.2024, 18:24 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00