Nyota Uhura, spojařka
(Uhura) Podporučík Nyota Uhura je spojovým důstojníkem Enterprise. Většinu času ve službě tráví shrbená nad svým pultíkem a se sluchátkem v uchu naslouchá šumu hvězd, zařizuje spojení s Velitelstvím nebo vylaďuje senzorické frekvence. Spojové elektronice opravdu rozumí a není neobvyklé, že v časech nouze si své přístroje sama opravuje. Je považována za odborníka v tomto oboru a její znalosti jsou respektovány dokonce i inženýrem Scottem.
Uhura je velice společenská a velmi ráda tráví volný čas s ostatními členy posádky. Její zálibou je zpěv a svůj sice nijak zvlášť školený, ale přesto působivý a okouzlující hlas mistrně ovládá. Často se nechá přesvědčit k tomu, aby pro pobavení svých přátel zazpívala nějakou chytlavou písničku - nejlépe za doprovodu vulkanské lyterety, prapodivného strunného nástroje z arzenálu pana Spocka. Vedle lyterety zní totiž Uhuřin hlas ještě o chlup lépe.
Uhura se narodila v roce 2239 v Africe na Zemi. Akademii studovala mezi lety 2257-2261. Enterprise je její první ostré přidělení a slouží zde od roku 2266. Zprvu byla přidělena do řídící sekce, ale neshledala toto povolání zajímavým a nechala se přeřadit ke komunikacím, které byly její velkou zálibou.
Její jméno Uhura znamená ve svahilštině "svoboda". Uhura je hrdá na dědictví předků a svahilštinu ovládá přímo perfektně.

Nichelle Nichols pochází z Robbinsu ve státě Illinois. Začínala jako zpěvačka a tanečnice. Jistou dobu byla na turné po Evropě a Severní Americe se skupinou Duke Ellingtona. Její herecká dráha vyvrcholila právě seriálem Star Trek.
Třebaže role Uhury jí přinesla velkou oblibu u televizních diváků, chtěla Nichelle seriál opustit již po první sezóně. Byla zklamaná tím, že narozdíl od ostatních hlavních představitelů dostává jen minimum dopisů. Její přítel a vzor Martin Luther King ji ale přesvědčil, aby zůstala, protože Uhura se stala inspirací pro mnoho mladých lidí z afroamerické komunity. Později se navíc ukázalo, že Nichols dostávala stejné spousty dopisů jako ostatní - jenže řízení společnosti NBC jí poštu od fanoušků zatajovalo.
Po Star Treku se Nichols rozhodla pro dráhu propagátora vesmírného programu a začala pracovat pro NASA.

   James Tiberius Kirk
   Spock
   Leonard H. McCoy
   Montgomery Scott
   Hikaru Sulu
   Pavel Andrejevič Čechov  
   Nyota Uhura

[nahoru] (Dotazy? Stížnosti? Napište nám!)

(Hlavní stránka)-(Původní Star Trek)-(Příběhy)
(Lidé z Enterprise)-(Enterprise)
(Epizody)-(Galerie)-(Download)
(Fórum)

 
  Poslední načtení stránky: 20.06.2024, 02:41 hodin. Poslední úprava: 01.01.1970 01:00:00